Teatr Zielony Wiatrak - Kręgle

Premiera: 28.11.2009, Teatr Zielony Wiatrak. Rejestracja spektaklu: 06.05.2011, Teatr Ósmego Dnia

Działalność Teatru Zielony Wiatrak skupia się wokół osoby Marka Branda, jego założyciela i kierownika artystycznego. Charakterystyczne dla twórczości Teatru Zielony Wiatrak są małe formy dramatyczne, oparte na autorskich tekstach lidera grupy. Jedną z takich realizacji jest spektakl „Kręgle” rozpisany na duet: Marek Brand i Jacek Majok.

W niemal pustej przestrzeni, oświetlonej jedynie rzędem wiszących lamp odbywa się pełna napięcia rozmowa pomiędzy M i D. O mężczyźnie M wiadomo, że przyszedł na rozmowę kwalifikacyjną, o D nie wiemy nic, bo to on zadaje pytania, chociaż te są zupełnie niezwiązane z pracą. Przy dźwiękach mrocznej muzyki autorstwa Pawła Nowickiego toczy się spektakl ze świetnie pomyślanym ruchem scenicznym oraz znakomitą, dynamiczną grą aktorską.

O spektaklu „Kręgle” oraz o działalności Teatru Zielony Wiatrak opowiadają: jego założyciel Marek Brand oraz Jacek Majok. O trójmiejskiej grupie opowiada także Marianna Piskorz, prezes Fundacji Mały Dom Kultury.

Więcej na http://www.facebook.com/pages/Teatr-Zielony-Wiatrak/126086900793404?sk=info

Premiera: 28.11.2009, Teatr Zielony Wiatrak

Reżyseria: Marek Brand, Jacek Majok

Występują: Marek Brand, Jacek Majok

Muzyka: Paweł Nowicki

Scenografia: Elwira Twardowska

Rejestracja spektaklu: 06.05.2011, Teatr Ósmego Dnia

 


TEATR NIEZALEŻNY TV to autorski projekt Fundacji Teatru Ósmego Dnia oraz qpoznantv zrealizowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Realizacje w ramach projektu