Duet Performatywny Janicka_Elsner – Pokój Amesa

Premiera: 11.12.2011, Teatr Ósmego Dnia. Rejestracja spektaklu: 11.12.2011, Teatr Ósmego Dnia

Duet Performatywny Janicka_Elsner tworzą Ewa Janicka i Agata Elsner, które działają razem od 2005 roku. Na swoim koncie mają kilka wspólnych projektów. Jednym z nich jest „Impoderabilium” zrealizowany w 2010 roku. Tak jak w przypadku „Pokoju Amesa” warstwą muzyczną tamtego performance’u zajął się Patryk Lichota, znany m.in. z projektu „Strange Lóóp”. Agatę Elsner można natomiast spotkać w wielu teatralnych przestrzeniach, współpracuje ona bowiem m.in. z Teatrem Biuro Podróży, Teatrem Palmera Eldritcha, Teatrem Ósmego Dnia, a także tworzy spektakle w duecie z Kubą Kapralem.

Duet performatywny janicka_elsner w projekcie „Pokój Amesa” odnosi się za Zygmuntem Baumanem do tęsknot związanych z byciem częścią całości i pragnieniem odrębności, potrzeb społecznego oparcia i żądzy autonomii, chęci naśladowania i dążenia do oryginalności.

O spektaklu „Pokój Amesa” oraz o wspólnej działalności teatralnej i performatywnej opowiadają Agata Elsner i Ewa Janicka.

Więcej na http://www.facebook.com/janicka.elsner

Premiera: 11.12.2011, Teatr Ósmego Dnia
Reżyseria: Agata Elsner, Ewa Janicka
Występują: Agata Elsner, Ewa Janicka
Wizualizacje: Marek Straszak
Muzyka: Patryk Lichota
Scenografia: Łukasz Kowalski
Kostiumy: Alicja Zygadlewicz
Rejestracja spektaklu: 11.12.2011, Teatr Ósmego Dnia


TEATR NIEZALEŻNY TV to autorski projekt Fundacji Teatru Ósmego Dnia oraz qpoznantv zrealizowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Realizacje w ramach projektu