Teatr Kana - Niewypowiedziane

Premiera: 2.04.2011, Ośrodek Teatralny Kana. Rejestracja spektaklu: 19.11.2011, Teatr Ósmego Dnia

Szczeciński Teatr Kana istnieje od 1979 roku. Jego założycielem był Zygmunt Duczyński. Początkowo działał jako teatr studencki, z czasem zaczął dojrzewać zarówno artystycznie jak i organizacyjnie. Dziś Teatr Kana działający przy Ośrodku Teatralnym o tej samej nazwie tworzy grupa artystów, którzy poza działalnością aktorską realizują wiele projektów o charakterze teatralnym: m.in. festiwale „Spoiwa Kultury” i „Okno”, warsztaty teatralne, projekty autorskie członków teatru.

Ciekawą praktyką teatru Kana jest zapraszanie do współpracy reżyserów, którzy zjawiając się niejako z zewnątrz, wspólnie z aktorami teatru tworzą kolejne spektakle. Jedną z takich realizacji był pokazywany na poznańskich Maskach w 2009 roku spektakl „Lailonia”. Wówczas Teatr Kana zaprosił do współpracy reżysera Mateusza Przyłęckiego. Podobnie jest z ich ostatnim spektaklem „Niewypowiedziane”, który reżyserowała Jolanta Denejko.

Przez pryzmat historii czterech par widz obserwuje jakiego spustoszenia może dokonać zarówno powiedzenie zbyt wiele jak i niewystarczająco dużo lub wcale.

O Teatrze Kana i spektaklu “Niewypowiedziane” opowiadają Jolanta Denejko i aktor Teatru Dariusz Mikuła.

Więcej na http://www.kana.art.pl/home.html

Premiera: 2.04.2011, Ośrodek Teatralny Kana

Adaptacja i reżyseria: Jolanta Denejko

Realizacja: Teatr Kana

Występują: Bibianna Chimiak, Karolina Sabat, Dariusz Mikuła, Hubert Romanowski, Piotr Starzyński

Reżyseria świateł: Tomasz Grygier

Projekcje: Piotr Starzyński

Zdjęcia: Weronika Piszczek

Rejestracja spektaklu: 19.11.2011, Teatr Ósmego Dnia


TEATR NIEZALEŻNY TV to autorski projekt Fundacji Teatru Ósmego Dnia oraz qpoznantv zrealizowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Realizacje w ramach projektu