Janusz Stolarski - Orfeusz i Eurydyka

Premiera: 30.09.2011, Teatr Ósmego Dnia. Rejestracja spektaklu: 01.10.2011, Teatr Ósmego Dnia

Janusz Stolarski, reżyser monodramu „Orfeusz i Eurydyka”, opartego na noszącym ten sam tytuł poemacie Czesława Miłosza, jest absolwentem PWST im. Solskiego w Krakowie.

Ten wszechstronny aktor współpracował między innymi z Państwowym Teatrem w Kielcach, Teatrem Polskim w Poznaniu, Starym Teatrem w Krakowie, Teatrem im. Kochanowskiego w Opolu, Teatrem „STU” w Krakowie oraz Teatrem Studio w Warszawie.

Januszowi Stolarskiemu nie jest jednak obca alternatywa teatralna współpracował bowiem z Teatrem Ósmego Dnia, a także Marcinem Liberem i Teatrem Usta Usta.

W artystycznej biografii Stolarskiego warto odnowtować również przygodę z Polskim Teatrem Tańca przy spektaklu „Przypadki Pana von K.”

Spektakl „Orfeusz i Eurydyka” powstał we współpracy z dwójką artystów – Tomaszem Jaroszem, odpowiedzialnym za projekcje video który i Patrykiem Lichotą, odpowiedzialnym za sferę audialną.

O spektaklu “Orfeusz i  Eurydyka” opowiada Janusz Stolarski i poznański dziennikarz Stefan Drajewski.

Więcej na http://www.januszstolarski.pl/

Premiera: 30.09.2011, Teatr Ósmego Dnia

Reżyseria i wykonanie: Janusz Stolarski

Projekcje video:  Tomasz Jarosz

Muzyka: Patryk Lichota

Produkcja: Fundacja Teatru Ósmego Dnia, Teatr Ósmego Dnia (Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego)

Rejestracja spektaklu: 01.10.2011, Teatr Ósmego Dnia


TEATR NIEZALEŻNY TV to autorski projekt Fundacji Teatru Ósmego Dnia oraz qpoznantv zrealizowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Realizacje w ramach projektu